Home / Vélemények / Én emlékszem

Én emlékszem

Olajos padló, olajkályha, de megvan még előtte a szenes kályha nyújtotta meleg érzete. Iskola. 1969.

Cserépkályha a szobában, amiből az elején egy volt. Meg egy konyha. Aztán jött még egy szoba kis szoba és egy kis fürdőszoba, cserépkályha a helyiségek között.

Nagyapám, mikor az olaj olcsó volt beszereltetett egy olajégős berendezést a cserépkályhába. Aztán 74 után, mikor elment, lebontottuk, de cserépkályha újra lett építve. A szenes hozta a szenet, apám arra figyelt le ne húzzon 2-3 kosárral, ott állt és minden kosárnál ledobott egy széndarabot a földre, a végén összeszámolta.

Persze így is kevesebb került le a platóról a sufniba. Aztán jött a gáz. Olcsó volt, tiszta volt, és kényelmes. Konvektorok amik ugye az utcát is fűtötték, de jó volt.

Vidéken okosak voltak az emberek, szerencsére, nekünk is megvolt/van a saját eszünk, nem dobtuk ki, nem bontottuk le, sőt, szinte mindig volt fa a sufniban, vagy a garázsba, mint most is. Nem dobtuk ki a sparheltot, az NDK gyártmányú hordozható cserépkályhát. Hogy miért?

Mer valahogy sejtettük. Ne tart minden örökké.

Címlapfotó: A Nagykörút és Rákóczi út sarkán lévő házba szállítják a tüzelőt (Fotó: MTI/Fényes Tamás, 1968)

BK Közéleti hírek Budapestről

  • Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejére
    by Budapest on 2026.06.22. at 12:11

    MTI – A VII. kerületi önkormányzat hivatalos közleménye szerint Erzsébetváros vezetése szerződést kötött az IN-KAL Security Events nevű biztonsági céggel. A megállapodás értelmében a magánbiztonsági vállalat munkatársai a nyári időszakban, egészen szeptember végéig folyamatos járőrszolgálattal segítik a közrend fenntartását a főváros legforgalmasabb szórakoztatónegyedében. Nem valósult meg a beígért rendőrőrs Az önkormányzat a szigorítás kapcsán emlékeztetett: A Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejére bejegyzés először BK-én jelent meg.

  • Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben
    by Budapest on 2026.06.22. at 11:59

    RÁKOSPALOTA-PESTÚJHELY-ÚJPALOTA – Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben. A rendőrség, az önkormányzati rendészet és a polgárőrség az akció teljes ideje alatt folyamatosan ellenőrizte a közterületeket, az utolsó napokban pedig különösen megugrott a kiszabott bírságok száma. Cserdiné Németh Angéla polgármester beszámolója szerint a rendfenntartók az utolsó pillanatig azonnal intézkedtek, amint szabálytalanságot A Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben bejegyzés először BK-én jelent meg.

  • Kilencmilliárdos parkfenntartási szerződés Angyalföldön – kérdéseket vet fel a fővárosi parkfenntartási ügy újabb szála
    by Budapest on 2026.06.22. at 11:53

    Újabb fővárosi kerület neve került elő a parkfenntartási ügyekkel kapcsolatban. A 444 a G7/Telex cikke alapján arról írt, hogy a XIII. kerületi önkormányzat 2026 márciusában újabb nagy értékű szerződést kötött a Parkfenntartó-Kertészeti és Szolgáltató Kft.-vel. A megállapodás első körben 18 hónapra szól, 4,5 milliárd forintos keretösszeggel. A szerződés azonban további 18 hónappal meghosszabbítható, így a A Kilencmilliárdos parkfenntartási szerződés Angyalföldön – kérdéseket vet fel a fővárosi parkfenntartási ügy újabb szála bejegyzés először BK-én jelent meg.

  • Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejére
    by Budapest on 2026.06.20. at 08:55

    MTI – A VII. kerületi önkormányzat hivatalos közleménye szerint Erzsébetváros vezetése szerződést kötött az IN-KAL Security Events nevű biztonsági céggel. A megállapodás értelmében a magánbiztonsági vállalat munkatársai a nyári időszakban, egészen szeptember végéig folyamatos járőrszolgálattal segítik a közrend fenntartását a főváros legforgalmasabb szórakoztatónegyedében. Nem valósult meg a beígért rendőrőrs Az önkormányzat a szigorítás kapcsán emlékeztetett: A Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejére bejegyzés először BK-én jelent meg.

  • Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben
    by Budapest on 2026.06.20. at 08:34

    RÁKOSPALOTA-PESTÚJHELY-ÚJPALOTA – Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben. A rendőrség, az önkormányzati rendészet és a polgárőrség az akció teljes ideje alatt folyamatosan ellenőrizte a közterületeket, az utolsó napokban pedig különösen megugrott a kiszabott bírságok száma. Cserdiné Németh Angéla polgármester beszámolója szerint a rendfenntartók az utolsó pillanatig azonnal intézkedtek, amint szabálytalanságot A Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben bejegyzés először BK-én jelent meg.

Címkézve: